Mamy III Miejsce na Pucharze Polski 2018 w Dąbrowie Górniczej !


      W dniach 25-27.05.2018r. w Dąbrowię Górniczej odbył się Puchar Polski w siatkówcę na siedząco. Organizatorem zawodów był WZSN Start Wrocław. Zawody odbywały się w Hali Sportowej Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków.
W turnieju o randze ogólnopolskiej naszej drużynie po raz pierwszy udało się stanąć na podium!

      W turnieju wzięło udział 6 drużyn. Rozgrywki rozpoczęły się w sobotę od rana. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Trafiliśmy na drużynę Legnickiego Lwa oraz debiutującego zespołu z Katowic. Do drugiej grupy trafiły dwie ekipy Wrocławia oraz Indra Kaźmierz.

Faza grupowa

     Na pierwszy ogień zmierzyliśmy się z legnicką drużyną i zanotowaliśmy dobry początek wygrywając 3:0. W kolejnym meczu naszej grupy pomiędzy sobą walczyli  nasi rywale i z tego starcia wyszli zwycięsko zawodnicy Legnickiego Lwa, wygrywając po zaciętej walce 3:2. Na zakończenie grupowych zmagań, w bezpośrednim starciu o pierwsze miejsce i o awans do półfinału graliśmy z debiutantami z Katowic. Pomimo słabego początku i porażki w pierwszym secie, ostatecznie wygrywamy 3:1, i dzięki temu zwycięstwu wychodzimy z pierwszego miejsca do półfinału. W drugiej grupie triumfowali siatkarze Indry Kaźmierz, do półfinału awansował również zespół gospodarzy,czyli Start Wrocław i to właśnie z nimi mieliśmy walczyć w półfinale.

Faza półfinałowa

Po dobrym początku i dwóch zwycięstwach przyszedł niestety i czas na pierwszą porażkę. W meczu z faworyzowanym Startem Wrocław odnieśliśmy klęskę, jaką można nazwać porażkę 3:0 w półfinale.
 Niemniej jednak na boisku nie poddawaliśmy się i staraliśmy się grać odważnie i walczyć o każdą piłkę. W drugim półfinale walczyła drużyna KS Indra Kaźmierz oraz Legnicki Lew. Zespół z Kaźmierza mimo delikatnnych problemów wygrał ostatecznie 3:1 i jako druga drużyna zameldowali się w finale.

Walka o medale

Mecz o 5. miejsce:  W tym spotkaniu zmierzyły się dwa debiutujące zespoły: jeden z Katowic a drugi z Wrocławia. Mecz wygrali zawodnicy z Katowic i to oni ostatecznie zajęli 5. miejsce.

Mecz o 3. miejsce: W naszym ostatnim spotkaniu w tym turnieju graliśmy z tą samą drużyną, z którą rozpoczynaliśmy te zawody, a więc z zespołem z Legnicy. Spotkanie miało podobny przebieg jak to pierwsze oraz skończyło się takim samym wynikiem, czyli 3:0 dla nas. Dzięki temu zwycięstwu udało nam się stanąć na najniższym stopniu podium, co można uznać za dobry wynik, ale nasze apetyty na zwycięstwa nie są jeszcze zaspokojonę i w kolejnych turniejach będziemy walczyć o coraz to lepsze wyniki.

Finał: W meczu o wszystko zagrały ze sobą drużyny Startu Wrocław oraz Indry Kaźmierz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Indry 3:0, ale pomimo wysokiego zwycięstwa mecz stał na wysokim  poziomie, a zespoły  walczyły do końca o każdą piłkę. 

Gratulujemy zespołowi KS Indra Kaźmierz zwycięstwa w Pucharze Polski 2018 i dziękujemy wszystkim drużynom za sportową rywalizację oraz organizatorom za przygotowanie zawodów.